RE/MAX podsumowuje działalność w 2016 roku

Globalna sieć biur nieruchomości RE/MAX przygotowała raport z działalności w 2016 roku. Analizowany obszar dotyczy nie tylko Polski i państw europejskich, ale odnosi się również do wyników osiągniętych na całym świecie. RE/MAX zakończył roczną działalność ze wzrostem przychodów o 15 proc. w Europie, a liczba agentów powiększyła się do 111 tys. w skali globalnej. Jak przedstawiają się pozostałe dane podsumowujące działalność firmy w ubiegłym roku?

Franczyza RE/MAX

Po raz kolejny międzynarodowa agencja RE/MAX została uznana za najlepszą markę w branży nieruchomości.
Według zestawienia Franchise 500, opublikowanego przez magazyn Entrepreneur, RE/MAX jest najlepszą franczyzą w branży nieruchomości, a w zestawieniu wszystkich systemów franczyzowych zajmuje bardzo wysokie, 10. miejsce. Najwyższą lokatę w branży firma osiągała aż 14 razy w ostatnich 18 latach.
RE/MAX został również wytypowany, już ósmy rok z rzędu, jako wiodąca franczyza w branży nieruchomości w innym uznanym badaniu – Franchise Times Top 200.

RE/MAX na świecie

Na koniec 2016 roku firma była już obecna w 100 krajach, a w 7275 biurach RE/MAX liczba agentów nieruchomości wyniosła ponad 111 000. Najwięcej agentów RE/MAX poza Ameryką zrzeszonych jest w krajach takich jak: Portugalia (ponad 5,2 tys.), Turcja (ponad 3,3 tys.), Argentyna (ponad 2,5 tys.) oraz Włochy (ponad 2 tys.).

RE/MAX w Europie
W ubiegłym roku europejska sieć RE/MAX, w ponad 30 krajach, powiększyła się o ponad 300 nowych biur, przekraczając liczbę 1700. W tym samym czasie obroty firmy w Europie zwiększyły się o 15 proc, a na przestrzeni ostatnich 4 lat aż o 75 %.
Liczba agentów obsługujących klientów w Europie wzrosła w 2016 do ponad 18,2 tys., co oznacza wzrost netto o ponad 3100 agentów, oraz przyrost liczby agentów o 20,7 proc. Biura RE/MAX w Europie stają się coraz większe i w 2016 osiągnęły poziom średniej liczby agentów w biurze równy 10,6. Warta uwagi jest sytuacja w Portugalii, gdzie na 1 biuro przypada średnio 23,4 agenta, a także w Turcji (14,8) i Hiszpanii (13). Największe biuro RE/MAX w Europie (RE/MAX Latina 2 w Portugalii) współpracowało na koniec 2016 roku z ponad stu czterdziestoma agentami. Celem na 2017 jest wzrost sieci RE/MAX w Europie do 22 000 agentów.

“2016 okazał się kolejnym udanym rokiem w historii RE/MAX Europe. W ramach sieci, z którą w ponad 30 krajach Europy współpracuje ponad 18 tys. profesjonalnie przeszkolonych agentów RE/MAX możemy zaoferować idealne usługi dla sprzedających i kupujących. Aby skoncentrować się jeszcze mocniej na potrzebach każdego klienta, planujemy zrekrutować jeszcze więcej agentów w 2017.”  Michael Polzler, Dyrektor Zarządzający RE/MAX Europe

RE/MAX w Polsce

W roku 2016 odnotowaliśmy w RE/MAX Polska wzrost obrotów o 41 proc. w stosunku do wyników z 2015. W tym samym czasie liczba transakcji zwiększyła się o 12 proc. a wartość zrealizowanych transakcji wzrosła o 42 proc.
RE/MAX Polska zakończyło ubiegły rok liczbą 34 otwartych biur, z którymi współpracowało 200 agentów, posiadających w swojej ofercie ok. 1700 ofert sprzedaży i wynajmu nieruchomości. Średnia liczba agentów RE/MAX w Polsce stale się powiększa i na koniec ubiegłego roku wyniosła prawie 6 agentów na 1 biuro. Natomiast największe pod względem liczby współpracujących agentów biura przekroczyły w roku 2016 liczbę 20 agentów w biurze.
Agenci RE/MAX w Polsce osiągają wyniki sprzedaży na poziomie tych europejskich i co rok część z nich zostaje sklasyfikowana w międzynarodowych klubach, do których przynależność wymaga osiągnięcia poziomu prowizyjnego od min. 50 tys. USD (najniższy poziom) lub 100 tys. USD (drugi poziom) w górę. W 2016 liczba agentów, którzy zakwalifikowali się do klubów i otrzymali globalne wyróżnienia RE/MAX wyniosła 19, co oznacza wzrost o 90% proc. w stosunku do 2015.

adam-zbrzezny-remax

Według Adama Zbrzeżnego, dyrektora regionalnego i jednego z trzech współwłaścicieli RE/MAX Polska, ubiegły rok w Polsce po raz kolejny należał do bardzo dobrych: “pod względem wysokości uzyskanych prowizji odnotowaliśmy w RE/MAX Polska wzrost o 41 proc. w stosunku do wyników z roku 2015. Liczba transakcji zwiększyła się o 12 proc., a o ponad 42 proc. wzrosła wartość zrealizowanych transakcji. Nasi agenci, dzięki wsparciu biur regionalnych i właścicieli biur, a także regularnie przeprowadzanym szkoleniom Akademii RE/MAX, stają się coraz większymi specjalistami w zakresie budowania osobistego wizerunku i kreowania własnej marki, co sprawia, że wolumen ich sprzedaży szybko rośnie, a liczba poleceń od zadowolonych klientów częściej procentuje. Nowoczesne narzędzia marketingowo-technologiczne, do których mają dostęp wszyscy agenci RE/MAX sprawiają też, że wyróżniają się oni na rynku, dzięki czemu są coraz bardziej konkurencyjni”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s