Sprzedajesz dom lub mieszkanie? 4 sygnały, które wskazują na to, że nadszedł już czas, aby zadzwonić do agenta nieruchomości.

Myślisz o sprzedaży nieruchomości samodzielnie? Liczne oferty zamieszczone na portalach internetowych mogą spowodować, że pomyślisz: przecież to jest proste! Zrobisz kilka zdjęć, kupisz baner “Na Sprzedaż” i będziesz czekać na kupujących, prawda? Jednak ten proces jest faktycznie bardziej skomplikowany. Jeśli rozważasz sprzedaż nieruchomości samodzielnie, oto kilka sygnałów, które wskazują, że już powinieneś zadzwonić do profesjonalnego agenta nieruchomości.

  1. Nie jesteś pewien jaka cena nieruchomości będzie właściwa.

Kalkulacja odpowiedniej ceny ofertowej wymaga wiedzy i doświadczenia. Zbyt wysoka cena może popsuć świeżą ofertę, która będzie zbyt długo wystawiona na rynku. Zbyt niska cena spowoduje, że stracisz pieniądze. Agenci nieruchomości mają aktualne informacje na temat jakie oferty są wystawione obecnie na sprzedaż w Twojej okolicy, jakie są ceny transakcyjne, ile trwała sprzedaż. Mają oni też gruntowną wiedzę o lokalnych i ogólnych trendach rynkowych oraz potrafią ocenić wszystkie szczegóły Twojej nieruchomości, aby obliczyć optymalną cenę.

  1. Stresujesz się i nie możesz spać, ponieważ ta sprzedaż będzie największą transakcją Twojego życia.

Korzystając z usług profesjonalnego agenta będziesz spokojny i zrelaksowany. Badania również pokazują, że uzyskasz więcej pieniędzy. Wg National Association of Realtors za przeciętną nieruchomość mieszkaniową sprzedawaną bezpośrednio właściciele uzyskiwali 185.000 USD, podczas gdy współpracujący z agentem nieruchomości uzyskiwali aż 240.000 USD.

  1. Nie wiesz czy warto przed wystawieniem na sprzedaż przeprowadzić remont lub odświeżyć mieszkanie czy dom.

Być może kogoś zachwyci Twój wystrój wnętrza z lat 80-tych, ale czy na pewno tych, którzy szukają nieruchomości w Twojej okolicy? Agent nieruchomości wie jakie preferencje mają kupujący i jakie style przeważają w nieruchomościach znajdujących się w pobliżu, wystawionych na sprzedaż. Dlatego  przekalkuluje, co warto w domu lub mieszkaniu zmienić czy zmodernizować, aby szybciej i zyskowniej sprzedać.

  1. Uważasz, że “marketing” nie odnosi się do ofert nieruchomości.

Nieruchomość wystawiona na sprzedaż staje się produktem rynkowym, który wymaga odpowiedniego marketingu. Agent nieruchomości doradzi jak przygotować ją do sprzedaży, pomoże w jej właściwej ekspozycji i zadba o odpowiednią promocję.

 

Jeśli rozważasz sprzedaż domu lub mieszkania, zapraszamy do kontaktu z agentem RE/MAX, który pomoże szybciej i lepiej sprzedać Twoją nieruchomość.

 

[AS 22-01-2017] na podstawie: http://blog.remax.com/selling-your-home-4-signs-its-time-to-call-an-agent-2191940396.html

Jedna uwaga do wpisu “Sprzedajesz dom lub mieszkanie? 4 sygnały, które wskazują na to, że nadszedł już czas, aby zadzwonić do agenta nieruchomości.

  1. Warto mieć na uwadze to, że specjaliści w zakresie handlu nieruchomościami często mogą nam pomóc w dokonaniu bezpiecznej transakcji w korzystnej cenie. Mi pomogli przy sprzedaży mieszkania, dzięki zmianie koloru ścian i lepszym fotografiom udało mi się uzyskać lepszą cenę – a wszystko dzięki poradom specjalistów 🙂 Polecam korzystać ze wsparcia agentów nieruchomości!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s